Institut regenerace

Břišní tance

Orientální tanec (Břišní tance)

Tance Institut Regenerace  Tance Institut Regenerace Charakteristika tance:

Orientální tanec má mnoho stylů. V našich kurzech a seminářích vyučujeme klasický egyptský kabaretní styl, sólo na bubínky, tanec s doplňky (závoj, hůlka, svíčky, atd.), orientální flamenco, turecký kabaretní styl a folklorní tance. Břišní tanec pracuje s ženskou energií a proto činí mnoho žen šťastnějšími - vrací nás v dnešním hektickém světě do kontaktu s vlastním tělem a duší. Při pravidelném docházení na kurzy formuje orientální tanec tělo - především oblast pasu. Jeho positivní účinky jsou známé a často zmiňované. Ale proč tomu tak je?

 Charakteristické pohyby břišního tance prokrvují, uvolňují a posilují pánevní oblast a páteř, proto je tanec doporučován při chronických bolestech zad a hlavy, při menstruačních bolestech, jako fakultativní léčba při obtížích s otěhotněním, před a po porodu. Orientální tanec nás učí kreativitě, pomáhá nám zlepšovat vztah k vlastnímu tělu a posiluje sebevědomí.

Koncepce hodiny:

protažení - dýchání - základní postoj - izolované pohyby celého těla: práce s trupem, pánví, boky, hrudníkem, rameny, rukou a nohou - pohyb v prostoru - variace - choreografie - závěrečné vydýchání a relaxace-

Tanec je očista, přirozenost, zdraví, krása - vhodný pro každou ženu, ať už je malá, velká, silná, tenká...

Lokace: Zejména Praha a Střední Čechy

 

Články

Rozhovor s tanečnicí Najyou

Výhody orientálního tance, aneb proč s námi začít tančit - Co vše Vás na taneční hodině čeká, v čem je tento pohyb prospěšný.

První taneční krůčky - Co vás čeká, když jste se rozhodly začít s orientálním tancem. Jak budou probíhat hodiny a co vám přinesou.

Břišní tanec versus bolavá záda - Jak břišní tanec pomáhá předcházet bolestem zad, a mnohem více.

Břišní tanec a sebevědomí - Čím si zvednout sebevědomí v náročné době? Přece tancem!

Jak na břišní tanec, aneb co vám možná lektorky neřekly - článek Sary Beaman přeložila Hanka Lilith Kmínová

Vstříc plodnosti orientálním tancem - článek Moniky Trojanové

Rozhovor s lektorkou Marcelou

Rozhovor s lektorkou Reemou 

Copyright © 2010 Institut Regenerace